Правила користування

І. Порядок користування абонементом та читальним залом шкільної бібліотеки.
1. Шкільна бібліотека обслуговує користувачів на абонементі, у читальному залі.
2. Учні та вчителі записуються в бібліотеку в індивідуальному порядку.
3. Термін користування документами, які видаються на абонемент, не більше 30 днів. Кількість примірників, які видаються на абонемент, не більше 5 екземплярів.
4. Навчальна, методична література видається користувачам на час навчання (роботи) відповідно до програм з обов’язковою перереєстрацією наприкінці року.
5. У разі необхідності, термін використання може бути подовжений, якщо на видання немає попиту з боку інших користувачів, або скорочений, якщо видання користується попитом.
6. Періодичні видання видаються вчителям-предметникам терміном на 15 днів.
7. Періодичні видання видаються учням лише в читальному залі.
8. Кількість документів, які видаються в читальному залі, не обмежена.
9. Рідкісні, цінні, довідково-енциклопедичні видання, альтернативні підручники, хрестоматії, видання, отримані за МБА, видаються лише в читальному залі.

ІІ. Права, обов’язки та відповідальність користувачів.
Користувач має право:
1. Безкоштовно користуватись бібліотечно-інформаційними послугами.
2. Одержувати повну інформацію про склад фонду шкільної бібліотеки та доступу до нього.
3. Отримувати у тимчасове користування необхідні документи з фонду бібліотеки, користуватися послугами медіатеки.
4. Отримувати бібліотечно-бібліографічні знання, навички та вміння самостійного користування бібліотекою (інформацією).
5. Брати участь у заходах, що їх проводить шкільна бібліотека.

6. Обиратися до бібліотечної ради, надавати практичну допомогу бібліотеці.
7. Вимагати дотримання конфіденційності щодо даних про нього та переліку документів, якими він користується.
8. Подавати адміністрації школи зауваження, пропозиції щодо роботи бібліотеки.
Користувач зобов’язаний:
1. Дотримуватись правил користування шкільною бібліотекою.
2. У разі запису до бібліотеки треба надати необхідні відомості про себе для заповнення читацького формуляра.
3. Дбайливо ставитись до документів, отриманих з фондів бібліотеки: не псувати, не робити позначок, підкреслювань, не виривати й не загинати сторінки.
4. Повертати документи не пізніше встановленого терміну.
5. Не виносити з приміщення бібліотеки документи, які не зафіксовані в читацькому формулярі.
6. У разі вибуття зі школи повернути до бібліотеки документи, що зафіксовано за користувачем.
Відповідальність користувачів:
1. У разі втрати, або пошкодження документів з фонду бібліотеки, користувач повинен замінити їх аналогічними або рівноцінними (за визначенням бібліотекаря) документами, або внести кратне відшкодування вартості документа. Вартість відшкодування визначається бібліотекою залежно від цінності документа.
2. За втрату документів з бібліотечних фондів або їх пошкодження відповідальність несуть батьки або особи, під наглядом яких перебувають діти.